עיבוי שפתיים באמצעות הזרקה

עד לפני מספר שנים האפשרויות שעמדו בפני נשים שרצו לעבות את השפתיים למראה טבעי מנופח יותר היו ניתוח של השתלת שתלים או לחלופין הזרקת חומרים שהתבררו כמאוד בעיתיים כגון הזרקת שומן שנלקח מאזורים אחרים בגוף או בוטוקס שאינו יעיל כמו חומצה הילארונית. מאז כניסתה לשימוש של החומצה הילארונית היא פתחה אפשרויות חדשות לחלוטין לעיבוי שפתיים בצורה טבעית, יעילה ובטוחה באמצעות הזרקה.

שפתיים

הפשטות של התהליך כמו גם מפורסמים רבים שהחלו לקדם ולהדגים את השימוש שהם עשו לעיבוי השפתיים שלהם בעידן האינסטגרם גרמו לעלייה משמעותית בפופלריות של התהליך. קשה לומר האם מסכות הקורונה יגרמו לנסיגה או שמדובר בטרנד שכבר אי אפשר לעצור. בעוד שניתוחים פלסטיים אחרים נראים יקרים ומאוד מורכבים מדי לאנשים רבים, הרעיון כי ניתן לעבות שפתיים למשך חצי שנה עד שנה בתהליך פשוט ומהיר ללא סיכון כמעט נראה מושך מתמיד. לא מדובר בטרנד שהופיע משום מקום כאמור, כבר ב2017 לפי האגודה האמריקאית לניתוחים פלסטיים נעשו קרוב לשלושה מיליון טיפולים כאלו. אך מרביתם היו טיפולים למילוי קבוע שמצריך תהליך קוסמטי מורכב יותר לעומת הטיפולים החדשים שאמנם משיגים תוצאה זמנית אך בעלת יתרונות כמו היכולת לשנות חזרה את המצב בקלות ולהתחרט או להימנע מזמן התאוששות או הכנה כלשהו.

מהי חומצה האילרונית? חומצה היא לרונית היא חומר מבוסס סוכר המצוי בגוף שלנו בצורה טבעית ומסוגל להחזיק את משקלו במים כפול אלף מה שמאפשר לעשות בו שימוש נרחב במוצרים קוסמטיים רבים המיועדים לשימור לחות בעור או לעיבוי חלקים מסוימים. העובדה שמדובר בחומר טבעי הופכת את השימוש בו לבטוח במיוחד וניתן להביא לפירוקו בקלות במידה והתוצאה הסופית אינה מספקת. מצד שני הוא גם לא יחזיק יותר מחצי שנה עד שנה ולכן יש צורך לחזור על ההזרקה כל תקופת זמן. קצב הפירוק תלוי מאוד בקצב חילוף החומרים האינדיבידואלי של המטופלת. חשוב לציין שכמו כל תהליך קוסמטי גם בתהליך זה קיימים סיכונים. ההשלכה המיידית היא הנפיחות והאדמומיות שיכולה להישאר באזור למשך מספר ימים לאחר הטיפול, אך יכולות להיות השלכות בעייתיות יותר כגון תגובה אלרגנית או ביצוע לא מקצועי שיכול ליצור עיוותים א סימטריים או זיהום.