היתרונות והחסרונות של הגדלת חזה באמצעות שומן

נשים רבות בעולם מעוניינות בחזה גדול יותר אך מסתייגות מהרעיון של שימוש בשתלים והחדרת גורמים זרים לגופן, במיוחד בתקופה בה מתרבים הדיווחים שחשוב לציין כי אין להם ביסוס מדעי על הבעייתיות האפשרית בשתלים המפעילים את מערכת החיסון כדי לתקוף אותם. אחת הטכניקות המתפתחות כיום היא הגדלת החזה באמצעות שומן – בתהליך מתבצעת שאיבת שומן מחלקים שונים בגוף האישה בהם קיים עודף שומן ואז הזרקתו אל השדיים במטרה להגדיל אותם.

ההמלצה הראשונית של האגודה האמריקאית לניתוחים פלסטיים היתה להימנע מניתוחים אלו בשל הדיווחים הרבים על תופעות לוואי רבות כגן ציסטות שומניות, גושים גדולים בחזה, הצטברות של סידן ברקמות העור ועוד. דיווחים אלו גרמו לאגודה לאסור על ניתוחים אלו ולמנוע מכלל המנתחים הפלסטיים החברים בה מלעסוק בצורת טיפול זו. המלצה זו שעלתה בעקבות מחקרים שנערכו בשנות השמונים של המאה הקודמת ייתכן ועומדת להשתנות בקרוב בעקבות השינויים בטכנולוגיה וההתקדמות באפשרויות הקיימות כיום לנשים

שיטת טיפול זו מכונה כיום לעיתים הגדלת חזה באמצעות תאי גזע אך זהו מונח מטעה. אמנם קיימים תאי גזע בשומן הנשאב אך הם אינם יכולים להיות מוזרקים ללא השומן אל החזה והם אינם בהכרח מתפתחים לתאים שונים לאחר הזרקתם. חשוב להכיר את ההשלכות לטווח ארוך הקשורות בתהליך כדי לקחת החלטה מושכלת לגבי השימוש בטכניקה זו להגדלת החזה.

בין היתרונות שניתן למנות בשיטה זו: אין שימוש בשתלים, מתבצעים חתכים קטנים מאוד בגוף לטובת שאיבת השומן והזרקתו לאחר מכן, מדובר בשימוש בשומן מיותר מגוף האישה עצמה כך שהאישה מקבלת הן שאיבת שומן והן הזרקה של חומר טבעי מגופה עצמה, הסיכוי לסיבוכים בעת הניתוחים נמוכים מאוד, החזה מקבל מראה ותחושה טבעיים, הן המנתחים והן המנותחות מרוצים יחסית מהתוצאות ונראה כי הניתוח בטוח למדי.

החסרונות הם כי לא קיימים כיום סטנדרטים ברורים לניתוח זה, שלושה חודשים לפני הניתוח יש צורך בשימוש במכשיר מיוחד הגורם להתרחבות רקמת העור בשדיים מה שעלול לגרום לאישה לחוות תחושות לא נעימות כלפי גופה והשינויים, ניתן להגדיל את החזה במידה אחת בלבד, ייתכן ויהיה עדין צורך בהרמת חזה, קיים חשש כי השומן ייספג אל תוך הגוף במקום להישאר בשדיים, הסתיידות של רקמת העור עלולה לפגוע בעתיד ביכולת לבצע בדיקות של סרטן השד, חשוב כי למנותחת יהיה מספיק שומן לשאיבה ולהעברה.